Třebíčské Zámostí získalo titul ČISTÝ FESTIVAL ROKU

Festival Zámostí společně s Rock for People získaly dnes ocenění nejlepší ČISTÝ FESTIVAL ROKU 2014. Soutěž vyhlašuje EKO-KOM v rámci projektu Čistý festival. Na Vysočině jsou do něj zařazeny také Sázavafest a Vysočina fest.

 

 

 Královéhradecký festival Rock for People už potřetí za sebou obhájil titul nejlepší ČISTÝ FESTIVAL v kategorii nad 5 000 návštěvníků. V kategorii do 5 000 návštěvníků získal prvenství festival Zámostí, který na titul dosáhl hned po premiérovém ročníku mezi čistými festivaly.

V soutěži bylo hodnoceno, kolik odpadu průměrně vytřídí jeden návštěvník během jednoho dne konání festivalu. Na Rock for People to bylo 0,231 kilogram, na Zámostí pak jeden návštěvník vytřídil za jeden den dokonce 0,234 kilo plastů, papíru a skla. Medailové pozice v kategorii nad 5 000 návštěvníků obsadily dále festivaly Sázavafest a Benátská noc, v kategorii do 5 000 návštěvníků to byly festivaly Budišovské Letnice a Povaleč.

V Hradci Králové je skvělý výsledek především dílem skvělého systému pořadatelů, kteří za posledních několik let vyvinuli propracovaný systém třídění a svozu jednotlivých druhů odpadů. Ty jsou ještě v areálu rozděleny na speciální třídící lince. V Třebíči má největší zásluhu na celorepublikovém vítězství  skvělá spolupráce pořadatelů se svozovou společností ESKO-T. Na festivalu se velká část odpadů třídila přímo na stáncích. Prodejci zde dokonce oddělovali bílé a barevné sklo. 

V minulém roce se do projektu Čistý festival zapojilo celkem 95 000 návštěvníků na dvaceti vybraných festivalech. Pokud sečteme vytříděný odpad z čistých festivalů za uplynulých osm let, dostaneme se na neuvěřitelných 250 000 kilo plastů, papíru, skla a plechovek. Návštěvníci čistých festivalů tak mohou být na sebe za tento výkon rozhodně pyšní.

Copyright © 2015 TRIDIME-vysocina.CZ | Všechna práva vyhrazena.
Tvorba webu IDEATECH