Třebíč soutěží ve třídění nápojových kartonů

Každý obyvatel, který vhodí prázdné nápojové kartony – tedy obaly od džusů nebo mléka – do žlutého kontejneru na plast, může pomoci uspět Třebíči v nové soutěži. Město se zapojilo do klání nazvaného „Kam s nápojáčem“, které je zaměřeno na podporu správného třídění těchto vícevrstvých obalů od nápojů. V soutěži se budou hodnotit výsledky třídění za období od dubna do konce září tohoto roku. Zásadní bude nárůst objemu tohoto odpadu v porovnání se stejným obdobím vloni.

Konkurenty Třebíče je dalších pět českých měst – Hradec Králové, Pardubice, České Budějovice, Jablonec nad Nisou a Opava. Pokud by se městu podařilo v této soutěži uspět, může získat až 100 tisíc korun jako investici na vybraný projekt. „Ročně se v Třebíči vytřídí zhruba 13,2 tun nápojových kartonů. Abychom toto množství zvýšili, je potřeba, aby se v kontejnerech na plasty začaly objevovat i ty nápojové kartony, které obyvatelé města dosud nesprávně házeli do popelnic se směsným komunálním odpadem. Právě tím zvýší naši šanci na co nejlepší umístění,“ uvedla třebíčská radní. Marie Černá, která má v kompetenci i oblast odpadového hospodářství.

Nápojové kartony jsou jednou z nejmladších komodit, které se v Česku třídí. V Třebíči je lze vhazovat společně s plastem do 308 žlutých kontejnerů, které jsou rozmístěny po celém městě. Obsah z těchto kontejnerů putuje následně na dotřiďovací linku společnosti ESKO-T, kde se nápojové kartony ze směsi plastů ručně oddělí. Díky správnému postupu zpracování lze dále využít kvalitní papír, z něhož jsou nápojové kartony převážně vyrobeny.

Další informace o soutěži „Kam s nápojáčem“ i o tom, jak nápojové kartony správně třídit, jsou k dispozici na stránkách www.kamsnapojacem.cz

 

zdroj: město Třebíč, kamsnapojacem.cz

Copyright © 2015 TRIDIME-vysocina.CZ | Všechna práva vyhrazena.
Tvorba webu IDEATECH