Separační tašky se stávají hitem

Snížit množství odpadů a především usnadnit jeho třídění v domácnostech, to je jeden z úkolů tzv. separačních tašek. Praktické třídílné sady se objevují i v rodinách na Pelhřimovsku a setkávají se s úspěchem. Jsou praktické, lehké a z třídění odpadů udělají stylovou záležitost. 

Do domácností na Pelhřimovsku putovalo letos více než patnáct set separačních sad. V každé z nich je modrá taška na papír, zelená na sklo a žlutá na plasty a nápojové kartony. Jsou vyrobeny ve dvou velikostech. Do jedné se vejde až 40 litrů odpadu, ta druhá je o polovinu menší. Tašky jsou z recyklovaného materiálu a jsou omyvatelné, takže je domácnosti mohou používat znovu a znovu a znovu... „Polovinu nákladů hradila autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. a na druhé polovině se obvykle podílejí naši partneři. Ukazuje se, že tašky jsou opravdu povedená záležitost. Vyhovují svou velikostí, kvalitou a svou skladností. Jsou opatřeny suchými zipy, takže z nich lze snadno vyrobit sestavu nádob dle potřeby. A hlavně jsou praktické a vlastně i stylové při odnášení vytříděného odpadu do správných kontejnerů,“ popsala separační tašky Jana Úšelová, regionální manažerka EKO-KOM, a.s. Dodala, že první ohlasy jsou kladné a že se do třídění odpadů zapojují i rodiny, které o třídění odpadů dosud zájem neprojevovaly. 

Na Pelhřimovsku sady separačních tašek distribuovala společnost SOMPO a.s., která se už od roku 1992 zabývá kompletní činností ve sběru, třídění a likvidaci odpadů. Jejími akcionáři je více než 100 obcí na Pelhřimovsku. „V okrese Pelhřimov jsme distribuovali od října roku 2014 2 800 kusů velkých sad a 1 450 kusů malých sad separačních tašek. Při komunikaci s lidmi slyšíme opravdu jen kladné reference.“ řekl Ing. Radek Lapáček, vedoucí provozu společnosti SOMPO a.s. Velké sady obsahují tašky o rozměrech 35 x 50 centimetrů a hloubkou 26 centimetrů, malé tašky jsou o deset centimetrů v každém rozměru menší. Nosnost tašek je garantována na 10 kilogramů.

Copyright © 2015 TRIDIME-vysocina.CZ | Všechna práva vyhrazena.
Tvorba webu IDEATECH