Lidé v Kraji Vysočina získají do svých schránek dárek

Celkem sto deset tisíc domácností v Kraji Vysočina může ve svých poštovních schránkách na začátku prosince očekávat milý předvánoční dárek. Tím je speciální samolepka na domácí odpadkový koš, která prozradí, co lze třídit do barevných kontejnerů. Tato aktivita probíhá díky společnému projektu Kraje Vysočina a Autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a.s. Jejím cílem je usnadnit lidem třídění odpadů a tím zvýšit množství vytříděných plastů, papíru, skla a nápojových kartónů.

Kulatou samolepku mohou v prvních prosincových dnech očekávat lidé v celkem 468 obcích na Jihlavsku, Pelhřimovsku, Třebíčsku, Telčsku, Třešťsku, Pacovsku, Bystřicku a v Moravských Budějovicích a okolí. Občané ji obdrží prostřednictvím distribuce České pošty přímo do svých schránek. Proč se společnost EKO-KOM, a.s. rozhodla právě pro tento předvánoční dárek, upřesňuje její regionální manažer Roman Zouhar: „Lidé se nás často ptají, jak správně třídit odpady. My je odkazujeme na samolepky přímo na barevných kontejnerech v ulicích, které podrobně popisují, co lze do nádob na plasty, papír, sklo a nápojový kartón třídit. Třídění odpadů ale začíná doma. Proto jsme se lidem rozhodli dát milý předvánoční dárek v podobě speciální samolepky na domácí odpadkový koš.“

Samolepky přiblíží prostřednictvím názorných obrázků a textů, co vše lze třídit do barevných kontejnerů. Současně upozorní na to, že plasty, papír, sklo a nápojový kartón rozhodně nepatří do košů a popelnic na směsný odpad. Díky třídění je lze totiž druhotně zpracovat. A jejich recyklací posléze vznikají nové výrobky. Z vytříděných pet láhví lze vyrobit například funkční oblečení, z tříděného papíru se vyrábí nové školní sešity nebo toaletní papír, ze starého skla se pak ve sklárnách vyrábějí nové sklenice.

Distribuce samolepek doplňuje rozsáhlou komunikační kampaň, která lidem v Kraji Vysočina dlouhodobě přibližuje a usnadňuje třídění odpadů. Kampaň v letošním roce popisuje příběhy skutečných obyvatel kraje, kteří ve svém volném čase třídí odpady. Kromě toho se lidé na Vysočině letos dočkali celkem 162 nových barevných kontejnerů na plasty, papír, sklo a nápojový kartón. S velkým úspěchem se setkala také distribuce téměř sedmi tisíc sad tříbarevných tašek na třídění odpadů. Ty získaly domácnosti ve Žďáru nad Sázavou, Velkém Meziříčí a na Jihlavsku.

Copyright © 2015 TRIDIME-vysocina.CZ | Všechna práva vyhrazena.
Tvorba webu IDEATECH