Jihlava má už čtyři sběrné dvory

Jihlava systematicky podporuje třídění odpadu. Jednou z cest je budování sběrných dvorů. Úplně nový sběrný dvůr je otevřený v Brtnické ulici v sousedství Dopravního podniku města Jihlavy. Otevřeno je v každý pracovní den od 9 do 17 hodin. 

Občané tam mohou zdarma odevzdávat odpady, včetně těch nebezpečných, jako jsou barvy a laky, baterie či chemikálie. Informoval o tom web města Jihlavy. 

"Důvodem otevírání nových sběrných dvorů je co nejvyšší pokrytí bezplatných sběrných míst pro občany města Jihlavy. Občané tak ušetří čas, nemusí s odpadem cestovat přes celé město, ale odevzdávají ho v lokalitě, kde žijí," uvedl Martin Málek, mluvčí společnosti SMJ, která sběrné dvory provozuje. 

"Věříme, že nový dvůr přispěje ke snižování počtu černých skládek. Opravdu není nutné vozit odpad za město do lesa, když jsou ve městě zdarma k dispozici sběrné dvory, kde se o odpady odborně postarají," apeluje primátor města Jaroslav Vymazal. V neposlední řadě je další sběrný dvůr vyslyšením proseb ze strany občanů, kteří třídí čím dál více, a kterým nestačí pravidelné podzimní a jarní svozy odpadů z jejich čtvrtí. 

Výstavba nového sběrného dvoru vyšla SMJ na tři miliony korun. Sběrný dvůr, který se nachází na rozloze 950 metrů čtverečních, bude určený pouze občanům města Jihlavy, nikoliv podnikatelům. 


V současné době fungují už tři sběrné dvory v režii SMJ na území města Jihlavy a to na ulicích Havlíčkova, Rantířovská a U Hlavního nádraží.. 

Copyright © 2015 TRIDIME-vysocina.CZ | Všechna práva vyhrazena.
Tvorba webu IDEATECH