Hokejový fanoušek si vystřílel novou televizi přímo na ledě

Nový značkový televizor vyhrál v sobotu 14. ledna na jihlavském Horáckém stadionu Lukáš Vampola ze Záborné. Cenu v soutěži neziskové společnosti ASEKOL, která se uskutečnila v rámci výročního hokejového derby domácího klubu HC Dukla Jihlava s Českými Budějovicemi, předali úspěšnému výherci regionální manažer ASEKOLu Pavel Peroutka a radní pro oblast životního prostředí Martin Hyský z Kraje Vysočina.
Trojice vylosovaných finalistů soutěže se utkala ve střelbě na branku v přestávce utkání přímo na ledě. „Do klání se zapojilo několik desítek fanoušků klubu, kteří před zápasem nosili ke speciálnímu stánku nepotřebné vysloužilé elektro. Lidé nejčastěji přicházeli se starými mobilními telefony, počítačovými klávesnicemi a další drobnou elektronikou," uvedl Peroutka. Každý, kdo drobné elektro přinesl, navíc získal volnou vstupenku na utkání domácího klubu nebo drobné propagační předměty s hokejovou tematikou. Celkem se podařilo vybrat bezmála 130 kusů drobného elektra, které poputuje k odborné recyklaci a neskončí bez užitku ve směsném komunálním odpadu. „Nadále hodláme podporovat osvětu a rozšiřování sítě stacionárních červených kontejnerů. Díky nim se zvyšuje množství drobného elektra, které se dále zpracovává. Šetří se tak nejen životní prostředí, ale získávají se tak i cenné suroviny, které lze dále zpracovávat," uvedl Hyský.
V Kraji Vysočina se aktuálně nachází více než 220 červených kontejnerů a jejich počet se neustále zvyšuje. V samotném krajském městě je k dispozici 26 těchto nádob, vysloužilých elektrozařízení se obyvatelé města mohou po celý rok zbavit také ve sběrných dvorech a u prodejců elektra. Další informace o třídění elektrozařízení jsou k dispozici na webech www.asekol.cz a www.cervenekontejnery.cz.

Copyright © 2015 TRIDIME-vysocina.CZ | Všechna práva vyhrazena.
Tvorba webu IDEATECH