Hnědých popelnic přibývá, Žďárští se učí třídit bioodpad

Žďár nad Sázavou - Už tři tisíce hnědých popelnic na bioodpad lze napočítat ve Žďáře. A další budou podle Jiřího Svobody z firmy ODAS přibývat.
"Mnohem více než bioodpad zatím obyvatelé Žďáru třídí plasty, v tom patříme i k evropským jedničkám. Do budoucna ale doufám, že díky zvýšení poplatků za odvoz odpadu na skládky se lidem bude čím dál víc vyplácet bioodpad třídit," řekl zaměstnanec žďárské firmy ODAS, nakládající s odpady, Jiří Svoboda. Hnědé popelnice si lze ve Žďáře zdarma pronajmout od loňského roku.
Žďárští by se ale ještě stále mohli učit od Svratky. Tam starosta nakoupil či zapůjčil popelnice na bioodpad pro celé město. "Já si myslím, že každý starosta, který chce mít pořádek a systém ve své obci,byměl něco takového podniknout. I když se obyvatelé zpočátku, před těmi třemi roky, co jsme kontejnery sehnali, bránili, teď za mnou chodí a říkají mi, že je to dobrý nápad. Je šetrný k životnímu prostředí a z odpadu se vyrábí energie ve žďárské bioplynce," řekl starosta Svratky František Mládek.

Copyright © 2015 TRIDIME-vysocina.CZ | Všechna práva vyhrazena.
Tvorba webu IDEATECH